fbpx

таг: Германецот

Проблеми на почетокот на ЗОИ 2022: Беа главни кандидати за медали,...

0
Трикратниот олимписки првак во нордиска комбинација, Германецот Ерик Френцел е позитивен на коронавирусот пред стартот на натпреварувачкиот дел на Зимските олимписки игри (ЗОИ2022)...

Госенс го одбра бројот на дресот во Интер

0
Германецот Робин Госенс е нов играч на Интер, доаѓа како позајмен од Аталанта, со обврска клубот од Милано да го откупи договорот по...

Петто сезонско АТП финале за Зверев

0
Германецот Александер Зверев и Американецот Френсис Тијафо ќе играат во утрешното финале на АТП турнирот во Виена. Зверев, кој претходно оваа недела...