таг: Генто

Почина легендарниот играч на Реал Мадрид

0
Легендата на Реал Мадрид, Франциско Генто, почина на 89-годишна возраст. Шпанецот играше за мадридскиот клуб од 1953 до 1971 година. Вкупно за...