таг: Гасперини

Џан Пјеро Гасперини го продолжи договорот со Аталанта

0
Тренерот на Аталанта Џан Пјеро Гасперини ќе остане во оваа екипа и до 2024 година. Тоа за италијанските медиуми го потврди претседателот на...

Гасперини: Можев да бидам побогат во Премиер лигата, но помалку среќен

0
Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини ја прослави победата број 200 во Серија А, откако неговиот тим вчера го совлада Каљари со 2:1....

Гасперини го презема Јувентус?

0
Џан Пјеро Гасперини би можел да го предводи Јувентус во новата сезона. Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е единствениот тим, ако Гасперини...

Конечно открена причината за расколот во Аталанта

0
Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини пред неколку дена го прецрта својот капитен Папу Гомез кој уште во јануари може да си замине...