fbpx

таг: „Газета

Ериксен им испрати порака на своите соиграчи откако се пласираа во...

0
Според угледниот медиум „Ла Газета дело Спорт“, Кристијан Ериксен испратил порака на „Whatsapp“ до своите соиграчи по победата против Чешка. Данците...

„Газета дело Спорт“: Бунт во соблекувалната против Кристијано Роналдо

0
Угледниот италијански весник, Газета дело Спорт, кој ретко греши, објави вест дека во соблекувалната на Јувентус имало...

Буфон го напушта Јувентус, но не планира пензија, се враќа во...

0
Угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“ објави дека Џанлуиџи Буфон објави вест дека по завршувањето на сезоната...

Буфон е најдобриот голман на сите времиња

0
Според изборот на „Газета дело Спорт“, најдобар голман на сите времиња и Џанлуиџи Буфон. Кон крајот на минатата година реномираниот...