таг: впушта

Хавиер Маскерано и официјално ја доби својата прва тренерска работа

0
Поранешниот играч на Ливерпул и Барселона, Хавиер Маскерано се впушта во тренерска авантура. Поранешниот аргентински репрезентативец стана селектор на У-20 репрезентацијата на...