таг: Вотфорд

Хоџсон нов тренер на Вотфорд

0
Англискиот фудбалски клуб Вотфорд го потврди 74-годишниот Рој Хоџсон како нов менаџер, откако во понеделникот го отпуштија Клаудио Раниери по девет натпревари без...

Вотфорд му врачи отказ на Раниери

0
Англискиот фудбалски клуб Вотфорд му врачи отказ на својот тренер Клаудио Раниери. Искусниот италијански стратег кој во 2016 година на Лестер му...