таг: Влаховиќ

Влаховиќ може да ја продолжи кариерата во Арсенал

0
Напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ може да ја продолжи кариерата во Арсенал. Според „Дејли Mирор“,...

Баерн испратил понуда до Јувентус за Влаховиќ

0
Баерн Минхен сака да го засили нападот со Душан Влаховиќ. Италијанските медиуми тврдат дека од...

Влаховиќ сака да го напушти Јувентус, а следната дестинација е Мадрид

0
Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ сака да го напушти Јувентус и тоа би можело да се случи во...

“Стара Дама”, ја одреди цената за Душан Влаховиќ

0
Душан Влаховиќ е трансферна цел на неколку големи европски клубови, Арсенал пред се. Ретко кој можеше да...

Маскирани разбојници ги нападнале Ди Марија и Влаховиќ

0
Фудбалерите на Јувентус Анхел ди Марија и Душан Влаховиќ преживеале вистинска драма во домот на Аргентинецот во...

Душан Влаховиќ и официјално е нов фудбалер на Јувентус

0
Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17...

Душан Влаховиќ ќе биде нов играч на Јувентус

0
Српскиот фудбалер Душан Влаховиќ, ако нема поголеми изненадувања, во следните 48 часа ќе стане нов играч на Јувентус. Тој ќе потпише за италијанскиот...

Влаховиќ бара богатство за да направи трансфер во јануари

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Душан Влаховиќ побарал 200.000 фунти неделна плата или нешто над 10 милиони фунти годишно за да направи трансфер...

Влаховиќ не ја „преферира“ Англија, одбил 100 милиони, добри вести за...

0
Њукасл понудил 100 милиони за Душан Влаховиќ, но Србинот наводно се изјаснил дека не сака во Англија, барем не во овој клуб. ...

Душан Влаховиќ со големи шанси да сруши рекорд во Серија А

0
Душан Влаховиќ со денешните два гола против Салернитана стана само третиот играч во последните 60 години во Серија А што постигнал барем 30...