fbpx

таг: вицешампион

Академија Пандев ги продолжува подготовките во Турција

0
Есенскиот вицешампион, екипата на ФК Акдемија Пандев, денеска отпатува за Анталија, Турција, каде ќе ги продолжи подготовките за вториот дел од првенството на...

Лига Европа: Задоволство во Еурофарм Пелистер од освоениот бод во Лисабон

0
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, изрази задоволство од освоениот бод (27:27) на гостувањето кај Спортинг во Лисабон во рамки...

Кјаер го продолжи договорот со Милан

0
Италијанскиот фудбалски вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер. Данецот пристигна во Милано во јануари...

Еурофарм Пелистер ги пушти во продажба сезонските билети за Европската лига

0
Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер на 19 овој месец ќе ги започне своите настапи во Европската лига. Втората сезона на ова натпреварување, битолчани...

„Граѓаните“ во победничка серија, Фоден го сруши Брајтон

0
Англискиот вицешампион ја оствари четвртата победа по ред. Фудбалерите на Манчестер сити ја потврдија одличната форма и во наптреварот против...