таг: Вилербан

Евролига: Изненадување во Пиреја, Фенербахче зареди со победите

0
Францускиот Асвел Вилербан приреди вистинско изненадување кој ја прекина лошата серија на порази со триумф на гости кај Олимпијакос со 63:69. По...