таг: визата

Одбиено укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

0
Австралискиот суд го одби укинувањето на визата на прворангираниот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и нареди негово...

Министерот за имиграција на Австралија му ја укина визата на Ѓоковиќ

0
Австрија му ја укина визата на светскиот тенис број 1 Новак Ѓоковиќ, со што најверојатно ќе стави...

ПОВТОРНО ПРОБЛЕМИ: Одбиената визата на Новак на аеродромот во Мелбурн, што...

0
Неверојатно! Владата на Викторија одби да му ја одобри визата на Новак Ѓоковиќ за влез во овој дел на Австралија. Според „The...