таг: Вејн

Руни: Многу играчи не трчаат назад во одбрана – и за...

0
Вејн Руни, најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, имаше коментар по повод дебаклот на Манчестер јунајтед против Ливерпул во Премиер лигата (0:5)....