таг: Верстпаен

Макс Верстапен е нов шампион во Формула 1

0
Макс Верстпаен е Формула 1 светски шампион по првпат во кариерата. Холанѓанецот ја доби последната битка со Луис Хамилтон. Почетокот донесе одличен...