таг: Велшкиот

Познатата судбина на Герет Бејл

0
Велшкиот репрезентативец Герет Бејл дефинитивно одлучи кариерата да ја продолжи во Реал Мадрид. Бејл има договор со Реал до летото 2022...

Бејл ја завршува кариерата?

0
Велшкиот репрезентативец Герет Бејл е подготвен да ја заврши фудбалската кариера. Според договорот, Бејл треба да се врати во Реал Мадрид,...

Бејл постигна гол па се повреди на средбата со Стоук

0
Велшкиот репрезентативец во редовите на Тотенхем, Герет Бејл заработи повреда синоќа на натпреварот (3:1) со Стоук во Лига купот на Англија. Тој беше...