таг: Велосипедист

Билбао, победник на десеттата етапа од „Тур Д’ Франс“

0
Шпанскиот велосипедист Пељо Билбао е победник на десеттата етапа од овогодинешното издание на најпрестижната трка...

ВИДЕО | Димитријоски: Aмбиција ми е да возам на големите трки...

0
Велосипедист кој изминативе години е на тронот на друмскиот велосипедизам во Македонија. Освоено над 60 медали и пехари, од кои повеќето златни. Победник...