таг: Вајли

Македонскиот репрезентативец Вајли потпиша за Реал Бетис

0
Кошаркаскиот клуб Бетис го промовираше Џејкоб Вајли за нов кошаркар на екипата. Македонскиот кошаркар со американски пасош рече дека е возбуден што се...

Будуќност го суспендираше македонскиот репрезентативец

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Џејкоб Вајли, е суспендиран од црногорскиот клуб Будуќност, а како што велат од тимот, причина за отсуството на тренинг...

Натуларизираниот Македонец Вајли во идеалната петорка на квалификациите

0
Џејкоб Вајли, натурализираниот Македонец, односно македонски репрезентативец се најде во најдобрата петорка во последното коло од квалификациите...