таг: Вацке

Извршниот директор на Борусија го посочи фаворитот за потписот на Халанд:...

0
Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке во интервју за „Билд“ го посочи тимот кој во моментов е најзагреан за ангажман на...

Вацке: Јунајтед понуди повеќе за Халанд, но Раиола одлучи да дојде...

0
Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке откри дека агентот на Ерлинг Халанд го избрал германскиот клуб, иако имал подобра понуда од...