таг: ВАР

ВИДЕО: Веројатно најмалиот офсајд во историјата на фудбалот

0
ВАР технологијата во понеделникот ги намачи играчите и навивачите на Евертон во премиерлигашката победа над Арсенал (2:1). На „карамелите“ двапати им беше...

Мајк Рајли: „Бројот на пенали во Премиер лигата ќе биде значително...

0
ВАР е воведен во Англија од сезоната 2018/19, но многумина веруваат дека понекогаш технологијата е недоволна за да се донесе вистинска одлука. ...

Крауч: Да беше ВАР таму кога играв, ќе ми откажеа најмалку...

0
Критиката на сметката ВАР во Англија може да се види од коло во коло бидејќи судиите не...