таг: Ванер

Пол Ванер стана најмладиот дебитант на Баерн во Бундеслигата

0
Германскиот фудбалер Пол Ванер стана најмладиот играч на клубот на натпревар од Бундеслигата. Тој синоќа со 16 години и 15 дена дебитира за...