fbpx

таг: Буфон

Буфон: Јувентус со доаѓањето на Роналдо ја загуби тимската ДНК

0
Поранешниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон (43), кој 21 сезона мина во торинскиот клуб, изјави оти „Старата дама“ ја загубила тимската ДНК со...

Буфон потпиша за Парма

0
Искусниот италијански голман Џанлуиџи Буфон се враќа во Парма. Скај Спорт Италија објави дека Буфон се врати во Парма и дека...

Буфон по втор пат вели збогум на Јувентус, дали и на...

0
Џанлуиџи Буфон по втор пат во својата кариера му вели збогум на тимот во кој се промовираше...

Буфон го напушта Јувентус на крајот од сезоната: „Стигнавме до крајот...

0
Легендарниот Џанлуиџи Буфон денес потврди дека ќе го напушти Јувентус на крајот од оваа сезона. ...

Буфон беше суспендиран од бизарна причина и го пропушта дербито

0
Искусниот италијански голман iЏанлуиџи Буфон доби суспензија, но и парична казна од 5.000 евра. Причината...

Буфон не размислува за пензија

0
Џанлуиџи Буфон сè уште не размислува за пензија. Буфон е на ниво подолго време и...

Буфон: Дефинитивно ќе престанам да играм во јуни 2023 година, но...

0
Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон објави дека најмногу што ќе остане активен на терените е до 2023...