таг: Бундеслигата

Тухел бара промени, Баерн тргнува по Деклан Рајс

0
Баерн Минхен е на прагот да ја загуби доминацијата во Бундеслигата. Пол – позицијата за...

Терзиќ: Имаше најмалку три клучни детали, примениот гол и два пенали

0
Борусија Дортмунд ремизираше во 30. коло во Бундеслигата на гостувањето кај Бохум и ја пропушти шансата, на четири кола пред крајот на првенстото...

ВИДЕО: Мајсторија на Роберт Левандовски

0
Фудбалерите на Баерн поведоа во дербито на рундата во Бундеслигата преку мајсторскиот гол на Роберт Левандовски. Леон Горецка испрати долга топка од...

ВИДЕО: Хаос во Германија, Шалке испадна од лигата, навивачите ги бркаа...

0
Шалке дефинитивно испаѓа од Бундеслигата. Еден од најголемите германски тимови не успеа да собере доволно бодови, па...

ВИДЕО: Уште сега е познат еден конкурент за наградата гол на...

0
Голот е постигнат во Бундеслигата. Фудбалерот на Баер Леверкузен, Надим Амири постигна фантастичен гол за својот тим во рамките на...