таг: Брујне

Де Брујнe ги обвинува младите: Не се на нивото на ветераните

0
Кевин де Брујне, капитенот на белгиската репрезентација, откако пред два дена изјави дека немаат шанси за освојување...

Де Брујне се уште ги чувствува последиците од вирусот: Ќе направам...

0
Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин Де Брујне полека, но сигурно се враќа во посакуваниот натпреварувачки ритам и тоа го покажа на средбата против...

Де Брујне не е против Мундијал на две години

0
Белгискиот репрезентативец Кевин Де Брујне порача оти нема ништо против Светското првенство во фудбал да се одржува на секои две години. –...