fbpx

таг: бронзени

Македонските кикбоксери освоија 65 медали на „Балканс бест фајтерс 6“

0
Македонските кикбоксери освоија вкупно 65 медали – 20 златни, 21 сребрен и 24 бронзени на Меѓународниот кик бокс турнир „Балканс бест фајтерс 6“...

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

0
Со четири сребрени и две бронзени медали се закитија каратистите на клубот „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и постари јуниори што...