fbpx

таг: Бразилецот

Диего Коста се враќа во Премиер лигата

0
Бразилецот со шапнски пасош, Диего Коста, би можел да се врати во Премиер лигата. Англиските медиуми објавија...

Роналдо: Суперлигата ќе се случи

0
Поранешниот најдобар фудбалер на светот, Бразилецот Роналдо го сподели своето мислење за создавањето на европската Суперлига. – Тоа ќе се случи порано...

Проблем за ПСЖ: Повредениот Нејмар ќе паузира два месеци

0
Напаѓачот на францускиот фудбалски прволигаш ПСЖ, Бразилецот Нејмар, ќе паузира од шест до осум недели поради повреда на зглобот, објави неговиот клуб. ...

Близу до Ролан Гарос: Троицки и Милојевиќ во полуфиналето на квалификациите

0
Троицки го победи Бразилецот Тијаго Заибот Вилд по три сета, 0: 6, 7: 6, 7: 6. Негов следен противник ќе биде Австралиецот Александар Вукиќ....

Лоши вести за ПСЖ пред Барселона: Нејмар цел месец нема да...

0
Бразилецот Нејмар и еден од најдобрите фудбалери на ПСЖ, ќе го пропушти првиот дуел од осминафиналето во...

Нејмар открива дека бил во криза: Сакав да го оставам фудбалот.

0
Бразилецот вели дека на моменти размилсувал дали да продолжи да игра фудбал бидејќи ја загубил страста за ова игра. Фудбалерот...

Диего Коста си замина од Атлетико Мадрид

0
Бразилецот со шпански пасош денеска не се појави на тренингот на Атлетико Мадрид, а многу брзо потоа дојде потврда од самиот клуб...