таг: Бошковски

Андон Бошковски веќе не е тренер на Пролет

0
Македонскиот ракометен тренер, Андон Бошковски повеќе не е тренер на прволигашот Тинекс Пролет. Клубот одлучи да ја прекине соработката со Бошковски, а...