таг: Бордот

Познати и потврдени се сите учесници во Евролигата

0
На состанокот на Бордот на Евролигата во Барселона беа потврдени учесниците во елитното натпреварување за следната сезона, а всушност списокот остана ист како...

Македонија домаќин на две европски младински првенства во 2022

0
Бордот на ФИБА Европа ги прифати апликациите за организацијата на две младински првенства, по едно во машка и женска конкуренција. Од...