fbpx

таг: „бомбата“

Бомба од Англија: Џонсон знаеше и одобруваше сè за Суперлигата

0
Британските медиуми ја активираат „бомбата“. Борис Џонсон, премиерот на Англија, не само што беше свесен за проектот...