таг: бокс

Македонија со двајца преставници на Светското Првенство во Узбекистан

0
Македонскиот бокс пред голем предизвик. Македонската Боксерска Федерација ќе ја претставуваат двајца боксери на Светското...

ВИДЕО | Георгиев: Ме радува фактот дека се повеќе луѓе појавуваат...

0
Викендов имавме кик бокс турнир „Балкан бест фајтерс“ во Јагодина. Нашите кикбосерите од македонските клубови освоија 29 медали (9 златни, 5 сребрени...