таг: боксери

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, конечно ќе се борат во септември?

0
Британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури влегоа во преговори за борба која треба да...

Убиен пред ноќен клуб, еден од најперспективните европски боксери

0
Еден од најперспективните европски боксери, Вилфрид Флорентин, е убиен по расправија пред ноќен клуб во...

Еден од најдобрите боксери во светот зеде пушка и униформа и...

0
Еден од најдобрите светски боксери, 34-годишниот Василиј Ломаченко, се приклучи на одбраната на Украина од руските напади...