таг: Богдановиќ

Богдановиќ втор Хрват со над 8.000 поени во НБА лигата

0
Хрватскиот кошаркар Богдан Богдановиќ го оствари најдобриот ефект сезонава во НБА лигата постигнувајќи 29 поени во поразот на Јута од Мајами со 111-105....

Богдановиќ го прати Дончиќ „по бурек“ (видео)

0
Богдан Богдановиќ и Атланта доминантно ја стартуваа новата сезона во НБА-лигата, демолирајќи го составот на Далас со убедливи 113-87. Српскиот шутер реализираше...