таг: блескаше

Hеговите проблеми ја условуваат Португалија, Роналдо се закани со заминување

0
Португалија блескаше против Швајцарија и победи со 6-1, но, тоа не го задоволи капитенот Кристијано Роналдо, кој...

Шик: Одлично чувство! Никој не очекуваше да стигнеме до четвртфиналето

0
Чешкиот напаѓач Патрик Шик блескаше по триумфот над Холандија и пласманот во четвртфиналето на Европското првенство. Чесите славеа над фаворизираниот ривал...

ФИФА: Каква ноќ да се биде Македонец!

0
„Енис Барди блескаше, 37-годишниот Гордан Пандев и 21-годишниот Елиф Елмас ги постигнаа головите, а Северна Македонија...