таг: Билбао

Билбао, победник на десеттата етапа од „Тур Д’ Франс“

0
Шпанскиот велосипедист Пељо Билбао е победник на десеттата етапа од овогодинешното издание на најпрестижната трка...

Навивачите на Атлетик побараа Барса да биде исфрлена од лигата

0
Барселона, синоќа во Билбао, славеше со 1-0 и ја задржа предноста од девет бода во...

ВИДЕО / Резервистите на Чави ја запечатија судбината на Билбао

0
Барселона му се „одмазди“ на Атлетик Билбао откако го елиминираше во Купот на Кралот, победувајќи го во...

Реал Мадрид го освои шпанскиот Суперкуп

0
Реал Мадрид вечерва во Ријад го победи Атлетик Билбао во финалето на шпанскиот Суперкуп. Средбата заврши со резултат 2:0. Лука Модриќ го...

„Моите родители боси ја преминаа Сахара за да стигнат до Шпанија“

0
Фудбалерот на Атлетик Билбао, Инаки Вилијамс минатиот викенд запиша неверојатен рекорд во Ла Лига. На дуелот против Алавес постана првиот играч кој настапил...

ВИДЕО: Навивачите на Реал Мадрид и Барселона слават, Билбао го шокираше...

0
Атлетик Билбао го шокираше Атлетико Мадрид и славеше со 2:1, со што им нанесе пораз на „Јорганџиите“...