таг: БИБЛ

Победа на ФМП Академија против Левски во БИБЛ

0
Македонскиот кошаркарски претставник во БИБЛ, Академија ФМП, конечно го скрши мразот и ја забележа првата победа во оваа натпреварување Во Универзитетската сала...

Нов пораз на Академија ФМП во БИБЛ лига

0
Академија ФМП никако да го скрши мразот во БИБЛ лигата, бидејќи вечерва го претрпе и четвртиот пораз на исто толку одиграни натпревари во...

ТФТ поразен од Сигал Приштина

0
Во БИБЛ кошаркарската лига тимот на ТФТ загуби на гостински терен од Сигал Приштина со 80-73. По оваа победа Сигал се искачи...

КК Куманово: Ја напуштивме БИБЛ лигата поради судии и некоректно однесување

0
Кошаркарскиот клуб Куманово се огласи со соопштение откако БИБЛ лигата реши да го исклучи колективот од натпреварувањето и да му врачи суспензија за...

БИБЛ: ТФТ со две победи се враќа од Бугарија

0
Македонскиот претставник во БИБЛ лигата ТФТ Скопје со две победи се враќа од пресметките со бугарските екипи во регионалната кошаркарска лига, откако вечерва...

ФМП Академија со прв историски триумф во БИБЛ лигата

0
Академија ФМП го доби македонскиот дуел на стартот на БИБЛ лигата откако славеше на гостувањето кај Куманово со 59-63. Двата тима се...