fbpx

таг: „Бест“

ФИФА ќе ги прогласи најдобрите на 17 јануари

0
Свеченото доделување на наградата „Бест“ (The Best) ќе се одржи на 17 јануари идната година во Женева, објави денеска Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА)....