таг: Бернардо

ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ: Почина поранешниот фудбалер на ЦСКА Софија...

0
Поранешниот младински португалски репрезентативец Бернардо Тенгариња почина денес на 32 години откако ја загуби битката со леукемијата. Тенгариња е роден во Лисабон,...