fbpx

таг: Бајиќ

Бајиќ: Мора да одиме понатаму,има уште натпревари да се играат

0
По натпреварот, селекторот на машката кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ им честита на играчите за доброто издание во првото полувреме и искрено се надева...

Бајиќ: Мора да им давам шанса на помладите, ако не сега...

0
По натпреварот, селекторот на мапката кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ изјави дека резултатот не му е во прв план на овој натпревар, туку дел...

Познат тимот со кој ќе се спротиставиме на Шпанија (ФОТО)

0
Селекторот Драган Бајиќ го објави конечниот список на кошаркари со кои ќе и се спортистави на Шпанија, актуелниот светски првак гостува во Скопје,...

Николов: Ќе се обидеме да им вратиме на Шпанците за поразот...

0
Шпанската репрезентација ќе биде првиот сериозен тест за Драган Бајиќ и Македонија во квалификациите за Светскиот Куп 2023. Плејмејкерот на нашиот национален...

Бајиќ: Против Шпанија мора да влеземе со голема самодоерба и мотивација

0
Селекторот на машката кошаркарската репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ, ги има сите адути на располагање на кои сметаше пред стартот на подготовките за...

Бајиќ избра 15 кошаркари за мундијалските квалификации против Шпанија и Украина

0
Селекторот на македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, го скрати списокот за ноемврискиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот куп во 2023...

Мундијалски квалификации: Бајиќ повика 18 кошаркари за дуелите со Шпанија и...

0
Селекторот на македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ денеска го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за ноемврискиот ФИБА „прозорец“...

Србин на клупата на македонската кошаркарска репрезентација

0
Тренерот на Игокеа Драган Бајиќ со кого постигнува одлични резултати ќе биде новиот селектор на македонската кошаркаска...