таг: Баскет

Баскет Кам, втора година по ред освојуваат Куп на Македонија

0
Баскет Кам втора година по ред е освојувач на македонскиот кошаркарски куп во женска конкуренција. Во големото...

Бадел 1862 и Баскет Кам 2011, во финалето на Купот

0
Кошаркарките на Бадел 1862 и Баскет Кам 2011 ќе се борат за трофејот во Купот на Македонија....