таг: Басиле

Каде оди спортот: На осум години потпиша професионален договор

0
Осумгодишниот Кауан Басиле потпиша договор со еден од најголемите производители на спортска опрема „Најки“ и го собори рекордот на Лионел Меси и Нејмар....