таг: Барти

Најдобрата светска тенисерка на 25 години ја заврши кариерата

0
Прворангирата на ВТА листата Ешли Барти од Австралија на 25-годишна возраст на општо изненадување реши да се...

Мечот Барти – Колинс е најгледаното женско финале во историјата на...

0
Финалето на Австралија опен меѓу Ешли Барти и Даниел Колинс (6:3, 7:6) го собори рекордот по гледаност на телевизија во Австралија, објави „The...

Барти и Осака во јануари се враќаат на тениските терени

0
Австралијката Ешли Барти и Јапонката Наоми Осака по подолга пауза ќе се вратат на тениските турнири кои во јануари ќе се играат во...

ВТА ја избра Барти за тенисерка на годината

0
Вторпат во кариерата Австралијката Ешли Барти ја освои ВТА наградата за „тенисерка на годината“, додека Барбора Крејчикова од Чешка доби двојна награда –...

Ешли Барти нема да настапи на ВТА турнирот во Гвадалахара

0
Најдобрата тенисерка на светот според ВТА листата, Ешли Барти ја заврши својата сезона и нема да ја брани титулата на финалниот ВТА турнир...

Барти преку Мугуруза до трофеј на ВТА турнир во Мелбурн

0
Австралиската тенисерка Ешли Барти ноќеска во финалето на турнирот во Мелбурн ја совлада Шпанката Гарбиње Мугуруза со...