fbpx

таг: Барди

Фудбалерите Барди и Трајковски и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

0
Репрезентативците на Македонија Енис Барди и Александар Трајковски, како и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од...

Барди и официјално во историјата на Леванте

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди стигна до својот 150-ти настап за Леванте и со тоа влезе во историјата...

Енис Барди осуден на ЧЕТИРИ месеци казна затвор, еве ја причината

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е осуден на четиримесечна затворска казна поради користење на лажна возачка дозвола. Шпанските медиуми откриваат дека Барди ја...

Енис Барди се сели во Милано?!

0
Македонскиот репрезентативец, Енис Барди, по завршувањето на сезоната ќе биде слободен играч. Медиумите во Шпанија и Италија, тврдат дека тој веќе добил неколку...

Лацио му „фрлил око“ на Енис Барди!

0
Од јануари македонскиот репрезентативец Енис Барди, од јануари ќе може да преговара со други клубови, доколку во меѓувреме не го продолжи договорот со...

Шпанците велат: Енис Барди меѓу 10 топ ѕвезди кои бесплатно можат...

0
Еден од најдобрите македонски фудбалери Енис Барди се најде на листата на 10 топ ѕвезди во Шпанија кои по завршувањето на сезоната би...

Барди: Да продолжиме да го негуваме победничкиот менталитет

0
Енис Барди со три постигнати гола вечерва ја предводеше македонската репрезентација до убедлив триумф над Ерменија со 5:0. Поради отсуството на Стефан...

Барди: Мора да одиграме како тим за да стигнеме до посакуваната...

0
Членот на шпански Леванте и нашата фудбалска репрезентација Енис Барди е мотивиран пред дуелот со Ерменија и изјави дека дококу сакаат успех во...

Барди во „тимот на колото“ во Ла Лига

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди се најде во идеалниот тим на колото во шпанската Ла Лига, откако вчера го предводеше својот Леванте до...

Барди двоен стрелец, Елмас асистент

0
Македонските фудбалски репрезентативци Енис Барди и Елиф Елмас имаа синоќа забележителни настапи за своите тимови во шпанското и италијанското првенство. Во рамки...