таг: баражот

Трајковски: Ние никогаш не се откажуваме без разлика што ќе играме...

0
Најдобрата македонска репрезентација во месец март ја очекува баражот за Светското првенство за пласман на СП во Катар 2022, а противник ни е...

Македонија историскиот меч против Италија за пласман на СП ќе го...

0
Фудбалската репрезентација на Македонија ќе гостува кај Италија во баражот за Светското првенство (СП) кое во 2022 година ќе се игра во Катар...

Селекторот на Русија: Сите сакаат да им се падне Македонија

0
Русија исто како и Македонија ќе игра во баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Нивниит селектор, Валери Карпин откри какви...

Ракометната Федерација на Македонија со честитка до најдобрите фудбалери

0
Фудбалската репрезентација одново запиша историски успех и се пласира во баражот кој би можел да донесе место на Мундијалот наредната година. Победата...