таг: Балотели

Марио Балотели се враќа во националниот тим на Италија

0
Марио Балотели повторно ќе биде дел од италијанската фудбалска репрезентација, два месеци пред бараж дуелот за СП 2022 што „аѕурите“ на крајот од...

Рајола смета дека Балотели би можел да ја однесе Монца во...

0
Агентот на фудбалерот Марио Балотели, Мино Рајола изјави дека размислува за иднината на играчот во Монца. Триесетгодишниот италијански напаѓач се приклучи на...