таг: бакс

Милвоки реши да го ангажира тренер кој нема работено како прв...

0
Раководството на Милвоки Бакс изненади со одлуката околу наследникот на Мајк Баденхолцер, откако од неколкуте...

Тежок пораз на Милвоки, Денвер без Јокиќ загуби на домашен терен

0
Милвоки Бакс мина лошо во пресметката на двете најдобри екипи на Истокот. Бостон Селтикс на...

Адетокумбо и Форсберг, косопственици на фудбалскиот

0
Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо и шведскиот хокеар Филип Форсберг станаа косопственици на фудбалскиот...

Победа за Милвоки, но остана без Јанис Адетокумбо

0
Кошаркарите на Милвоки бакс на гости го победија Чикаго булс со 100:112, но останаа без својот најдобар...

Милвоки Бакс подобар од Бостон, ЛА Клиперс победи во дербито на...

0
Милвоки Бакс го доби дуелот на двете најдобри екипи во НБА лигата, откако го победи Бостон Селтикс со 131:125 по продолжение. Тоа е...

Демаркус Казинс потпиша за Милвоки Бакс

0
Шампионот во НБА лигата Милвоки Бакс се засили на центарската позиција со Демаркус Казинс. Искусниот кошаркар доаѓа за да помогне во обидот...

Актуелниот НБА шампион не го доигра првиот подготвителен натпревар

0
Милвоки Бакс ги започна подготовките за сезоната во која ќе ја брани НБА титулата, но немаше среќа ниту да го комплетира првиот претсезонски...

Бакс израмни против Санс

0
Кошаркарите на Милвоки Бакс го совладаа Феникс Санс со 109-103 на својот паркет и израмнија на 2-2 во финалето на НБА. ...

Милвоки го победи Бруклин во одличен натпревар и намали на 2-1

0
Кошаркарскиот тим на Милвоки Бакс синоќа во одлична партија го победи Бруклин Нетс со 86-83 и успеа да намали на 2-1 во серија....

ВИДЕО: Јанис го доби европскиот дуел против Дончиќ

0
Милвоки бакс го совлада Далас маверикс со 112:109 во натпревар на кој не се прослави Јанис Адетокумпо. Иако го предводеше...