fbpx

таг: Баерн

Oткриено колку Мане ќе заработува во Баерн

0
Сенегалецот одлучи да ја прифати понудата од Баерн затоа што сметаше дека му е потребен нов предизви...

Кан ги смирува фановите на Баерн: Не сме луди да го...

0
Баерн Минхен вчера доживеа болна елиминација во Лигата на шампионите, што е дополнителен шок и за фановите...

Левандовски, со 3 гола повторно застана меѓу рекордерите

0
Екипата на Баерн Минхен на домашен терен славеше убедлива победа против Салцбург со 7-1 , а трите...

ВИДЕО / Интер победи, но Ливерпул е во четвртфиналето

0
Ливерпул е вториот тим после Баерн Минхен, кој го обезбеди „билетот“ за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Иако Интер триумфираше на „Енфилд“ со...

Ноер ќе пропушти три до шест недели поради операција

0
Голманот на Баерн Минхен, поради операција ќе биде надвор од фудбалските терени месец до месец и половина, објави новинарот Флоријан Плетенберг на Твитер....

Левандовски: Ние сме први фаворити за освојување на ЛШ

0
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е убеден дека негоиот тим е главен фаворит за пехарот во Лигата на шампиони. ...

Томас Милер заминува од Баерн Минхен во Англија?

0
Фудбалерот на Баерн Минхен и германски репрезентативец Томас Милер би можел да се пресели во Англија. Њукасл и Евертон веќе пријавиле интерес...

Баерн Минхен гази се пред себе во Бундеслигата

0
Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен се врати на шест поени пред Борусија Дортмунд на врвот на Бундеслигата, откако стигнаа до убедлива победа од...

Џошуа Кимих најдобар фудбалер на Германија за 2021 година

0
Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите....

Кингсли Коман во Баерн Минхен до 2027 година

0
Актуелниот германски фудбалски шампион Баерн Минхен го реши прашањето во однос на иднината на 25 годишниот Кингсли Коман, со тоа што фудбалерот стави...