fbpx

таг: Бадел

Баделки дојдоа до првиот триумф во регионалната ВАБА лига

0
Кошаркарките на Бадел испишаа историја за македонската женска кошарка во регионалната ВАБА лига, откако вечерва успеаја да стигнат до прва победа во ова...