fbpx

таг: „Баделки“

Бадел 1862 испиша историја, девојките се пласираа во Суперлигата

0
„Баделки“ славеа убедлива победа против Партизан (58:46) доволно за потврда на позицијата „4“ и место во следниот круг од натпреварувањето. Девојките во...