таг: АТП

Нори не дозволи Алкараз да влезе во историјата на тенисот

0
Британецот Камерон Нори е победник на АТП тенискиот турнир во Рио де Жанеиро, откако во...

Рафаел Надал ја прекина доминацијата на Роџер Федерер

0
Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП) објави дека Рафаел Надал е добитник на наградата за најпопуларен играч во...

Алкараз и Надал нема да играат во Дејвис купот

0
Алкараз, тенисерот број еден во светот на АТП листата, минатата недела во четвртфиналето на Мастерсот 1000 во...

По титулата во Грција, огромен скок за Калин Ивановски на АТП...

0
На АТП листат е збалежан драстичен скок на македонската тениска надеж Калин Ивановски. Младото момче викендов се...

Медведев по триумфот над Циципас: Подготвен сум за дуелот против Надал,...

0
Рускиот тенисер и втор на АТП листата, Данил Медведев во полуфиналето на Австралија опен го совлада гркот, Стефанос Циципас и се пласираше во...

Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи, јавија локалните медиуми, кои имале увид во списокот ученици пријавени за...

Надал ја освои 89. титула во кариерата

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал триумфираше на АТП турнирот од серијата 250 во Мелбурн, откако денеска го совлада во финалето Американецот Максим Крејси со...

Канада и Шпанија во финалето на АТП купот

0
Канада и Шпанија ќе играат во финалето на АТП купот во недела, откако Канаѓаните во драматичниот одлучувачки меч во двојки беа подобри од...

Циципас се откажа од првиот меч во Сиднеј

0
Стефанос Циципас не настапи во првиот меч на АТП купот во Сиднеј.Циципас се повлече пред почетокот на дуелот со Хуберт Хуркач. Од грчкиот...

Медведев е првиот финалист на завршниот АТП Мастерс тениски турнир

0
Данил Медведев е првиот финалист за завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Торино. Русинот, во полуфиналето беше очекувано подобар од...