таг: атлетичарка

Атлетичарка Бол собори светски рекорд стар 41 година

0
22-годишна атлетичарка од Холандија, Фемке Бол го собори светскиот рекорд на 400 метри во сала што пред...

Рохас и Меси спортисти на годината во Јужна Америка

0
Венецуелската атлетичарка во трискок Јулимар Рохас и аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се најдобри спортисти во Јужна Америка за 2021 година, одлучи во својот...

Елејн Томсон и Левандовски најдобри во 2021 во избор на спортските...

0
Јамајканската атлетичарка Елејн Томсон – Херах и полскиот фудбалер Роберт Левандовски се прогласени за најдобри спортисти во 2021 година во избор на Меѓународното здружение на спортски новинари...

Најубавата спортистка на Олимпијадата привлекува погледи каде и да се појави

0
Германската атлетичарка Алис Шмит е прогласена за најубава спортистка која учествува на Олимписките игри во Токио. Убавата Германка знаеше како да...