таг: Атлетик

ВИДЕО / Резервистите на Чави ја запечатија судбината на Билбао

0
Барселона му се „одмазди“ на Атлетик Билбао откако го елиминираше во Купот на Кралот, победувајќи го во...

Реал Мадрид го освои шпанскиот Суперкуп

0
Реал Мадрид вечерва во Ријад го победи Атлетик Билбао во финалето на шпанскиот Суперкуп. Средбата заврши со резултат 2:0. Лука Модриќ го...

„Моите родители боси ја преминаа Сахара за да стигнат до Шпанија“

0
Фудбалерот на Атлетик Билбао, Инаки Вилијамс минатиот викенд запиша неверојатен рекорд во Ла Лига. На дуелот против Алавес постана првиот играч кој настапил...

„Лудакот“ не може без македонски фудбалери, Алиоски заминува, но Лидс ќе...

0
Угледниот „Атлетик“ објави, а голем број портали во Англија ја пренесоа веста дека тренерот на Лидс, Марсело Биелса, или популарно го нарекуваат „Лудакот“,...

Сити продава осум играчи, четворица играа во финалето на Лигата на...

0
Атлетик тврди дека Манчестер Сити може да направи големи промени ова лето. Финалистот на овогодинешната Лига на шампиони е подготвен да донесе...

ВИДЕО: Навивачите на Реал Мадрид и Барселона слават, Билбао го шокираше...

0
Атлетик Билбао го шокираше Атлетико Мадрид и славеше со 2:1, со што им нанесе пораз на „Јорганџиите“...

Шпанија под снег, викендов неизвесни натпревари во Ла Лига

0
Саботните натпревари Атлетико Мадрид – Атлетик Билбао и Осасуна – Реал Мадрид би можеле да бидат одложени поради снежното невреме што зафати големи...

Марселино нов тренер на Атлетик

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик се одлучи за нов главен тренер. Марселино Гарсија Торал во наредниот период ќе го води клубот од Билбао. Постигнат...