таг: Атлетико

Петтата лигашка победа едноподруго за тимот на Диего Симеоне

0
Атлетико Мадрид стигна до гостинска 1:2 победа кај Рајо Валјекано во малото мадридско дерби, за...

Симеоне останува во Мадрид, за помала плата

0
Диего Симеоне и Атлетико Мадрид ја продолжуваат заедничката мисија. Според последните информации од Мадрид, Симеоне...

Жоао Феликс е се подалеку од Атлетико Мадрид

0
Иднината на Жоао Феликс е се подалеку од Атлетико Мадрид. Феликс има договор со „ројибланкос“, но клупските...

Барселона фрли 200 милиони евра за Гризман, а сега го пушти...

0
Шпанскиот тим Атлетико Мадрид и официјално го ангажираше Антоан Гризман од Барселона, потпишувајќи четиригодишен договор со францускиот...

ВИДЕО / Еланга ги спаси „Црвените Ѓаволи“ во Мадрид

0
„Супер пресметка“  меѓу Атлетико Мадрид и Ман. Јунајтед во 1/8 финалето од Лигата на шампионите, заврши без...

Супер меч во Ла Лига, Барселона му одржа лекција на Атлетико...

0
Шпанските фудбалски гиганти Барселона и Атлетико Мадрид веројатно го одиграа најдобриот натпревар и приредија една неверојатна претстава на денешниот меч. Домаќините на крајот...

Диего Коста се враќа во Европа?

0
Поранешниот играч на Челзи и Атлетико мадрид, Диего Коста по само пет месеци реши да го напушти Атлетико Минеиро. Според информациите на...

Суарез би можел да се пресели во Астон вила

0
Уругвајскиот фудбалски репрезентативец, и член на Атлетико, Луис Суарез може да го напушти клубот од Мадрид. Ова го објави шпанскиот новинар Жерар Ромеро...

Невакциниран бразилски фудбалер го загуби местото во репрезентацијата

0
Дефанзивецот на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид, Ренан Лоди (23), го загуби местото во бразилската фудбалска репрезентација за продолжението од мундијалските квалификации, бидејќи не...

Јувентус не бара замена за Мората, напаѓачот нема да биде пуштен...

0
Напаѓачот Алваро Мората во сопственост на Атлетико нема да се пресели од Јувентус во Барселона. Според „As“, тренерот на Јуве, Масимилијано Алегри...