таг: Атанасов

Јани Атанасов прави трансфер од Хајдук Сплит во Полска

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Јани Атанасов го напушта Хајдук Сплит и прави трансфер во полскиот прволигаш Краковија. Хрватскиот...

Јани Атанасов останува во Хајдук до 2023 година

0
Македонскиот фудбалски интернационалец и повремен репрезентативец Јани Атанасов доби нов договор од сплитски Хајдук и во клубот останува и во следната година. ...